Центр європейської інформації в м. Рівне

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Всесвітній день поцілунків

Всесвітній день поцілунків
9dee776ddbae413e31389c461b67f74c.jpg (7.29 Kb)6 липня святкується Всесвітній день поцілунків. Це свято вперше почали відзначати у Великій Британії. У цей день всі бажаючі можуть «обмінюватися своїми душами» на повних правах.
Двадцять років тому воно було затверджене Організацією Об'єднаних Націй.
Чому люди цілуються? По-перше, тому що це прищеплено культурою. Майже в усьому світі люди, потрапляючи до романтичної ситуації, відчувають неусвідомлену необхідність цілуватися. Таке відчуття, що представники протилежної статі запрограмовані на поцілунок і тільки на це й чекають. Якщо ви це зрозумієте, то отримуватиме більше поцілунків і задоволення від них.
Ця програма діє день у день. Люди бачать акторів, які цілуються на екранах телевізорів, у кіно й у рекламі, їм розповідають про те, що їхні друзі цілуються з тим-то й тим-то, вони бачать людей, що цілуються на вулиці. У результаті у відомих ситуаціях поцілунок сприймається як обов'язкова складова. Тому в романтичній ситуації діє підсвідомий стереотип, і люди відчувають практично непереборне бажання поцілуватися незалежно від того, хочуть вони цього насправді чи ні.

То як же й коли виникли ці самі поцілунки й цьомчики?


Більшість обізнаних людей стверджує, що авторство першого поцілунку не встановлено. Поцілунок не був винайдений на кшталт електрики чи телефону. Він не був названий на ім'я неандертальця, який перший з'єднав свої губи й розтиснув їх з характерним звуком, залишивши мокрий відбиток на щоці подруги. Загалом, не так і важливо, звідкіля взялося слово, що позначає цю дію. Набагато цікавіше дізнатись, ЧОМУ з'явилася сама дія, але з цього приводу антропологи, історики й філософи до цього часу ще не зійшлися в думці. Але декілька теорій все ж існує. Наприклад, теорія збереження температурного балансу або така теорія, що поцілунок нічим не відрізняється від акту обнюхування, яким тварини «вітають» одне одного при зустрічі. Однією з правдоподібних гіпотез є припущення про те, що потреба людей в поцілунках – не що інше, як відгомін дитячих спогадів про харчування від материнських грудей. Через нього малюк одержує все, чого потребує: їжу та любов. А на той момент для дитяти любов і їжа – поняття взаємозамінні.

Навіщо ми цілуємось?


Спершу про фізіологічний аспект цілування: під час поцілунків прискорюється пульс (до 150 ударів). Причому частота ударів при особливо сильному збудженні може подвоїтися. Трихвилинний поцілунок – і ви позбулись 12 калорій.
Загальновизнаним фактом є те, що поцілунок – не лише задоволення, а й ліки. Стоматологічні ліки: цілуючись, ви захищаєте себе від карієсу не згірш застосування всіляких паст, орбітів і діролів. Під час поцілунку стимулюється виділення слини, яка захищає зуби від руйнування завдяки вмісту в ній кальцію і фосфору. Крім того, любителі пристрасних поцілунків менше схильні до парадантозу. Косметологічні ліки: пристрасний поцілунок викликає напруження більш ніж 30 м'язів обличчя. Шкіра завдяки цьому розгладжується, стає більш пружною. Дієтологічні ліки: під час тривалого поцілунку ми витрачаємо не менше 12 кілокалорій. Але навіть і при більш скромній витраті енергії можна, виявляється, схуднути. Як підрахували вчені, всього 3 поцілунки за день (кожний по 20 секунд) дозволять вам за рік позбутися цілого кілограму зайвої ваги! Знеболюючі ліки: знеболюючим ефектом поцілунок зобов'язаний гормону ендорфіну. Чим більш пристрасний поцілунок, тим більше гормону виробляється організмом. За один поцілунок в організм викидається заспокійлива доза гормонів, яка перевищує мінімальну дозу морфію. Поцілунок як антистресова терапія: він перешкоджає утворенню стресових гормонів - глюкокортикоїдів. Адже саме вони в більшості випадків є "винуватцями" високого кров'яному тиску, підвищеного вмісту холестерину, слабкості м'язів, порушенні балансу інсуліну й безсоння.

Цьомчикові цікавики


Світовий рекорд тривалості поцілунку належить одній парочці з Чикаго (17 діб, 10 годин, 30 хвилин). Переможці "марафону поцілунку" робили кожну годину п’ятихвилинні перерви. Дві години на добу відводилися парочці для прийому їжі та відпочинку. Своєрідний рекорд підводного поцілунку (2 хвилини 18 секунд) встановила молода пара з Токіо. Рекордсмен з англійського міста Ньюкасл зумів за 8 годин перецілувати 4444 жінки.
Проте в європейських країнах громадяни цілуються порівняно рідко. Згідно з соціологічними опитуваннями, середньостатистичний європеєць протягом доби цілується близько 7 разів, молоді люди – приблизно 12 разів, подружжя зі "стажем" та громадяни старші 50 років – близько 2 разів. 12% опитаних взагалі не могли пригадати, коли цілувалися востаннє. До речі, кожне подальше покоління починає цілуватися "по-справжньому" раніше, аніж попереднє.
70% молодих людей від 16 до 24 років цілуються вперше до того, як їм виповниться 15, тоді як з їх батьків такий досвід мали всього 46%. Кожний десятий хлопець починає цілуватися "по-справжньому", не досягнувши десятирічного віку.
Чверть опитаних дівчат у віці 15-24 років зізналися, що заради одного-єдиного поцілунку свого кумира вони з радістю поселилися б по сусідству з його матір'ю або погодилися б цілий рік прасувати його сорочки.

В поцілунках жінки віддають перевагу чоловікам наступних професій:


39% жінок – військовим; 37% – юристам; 27% – бухгалтерам; 14% – спортсменам.
Що тут сказати ще – цілуймося на здоров’я, а головне – із задоволенням! Безперечним зостанеться той факт, що якщо почуття дійсно щирі – то неважливо, хто саме об’єкт уваги ваших губів: юрист, лікар, менеджер чи двірник; неважливо де ви робитимете це: в парку, фойє театру, в кіно чи в під’їзді; неважливо. Головне, що ви захоплені цим настільки, що (і як би банально не звучали наступні слова) для обох такого поняття як «час» не існуватиме. Вза-га-лі. Тож – цілуймося вволю й досхочу. А замість простого «До побачення!» кажімо ліпше «До поцілунку!» Принаймні, так говорили жартома наші предки.

Джерело:
http://www.sviato.in.ua/kissesday.php
Розділ: Новини Переглядів: 9093 | Розміщено: 4 липня 2011


 

Меню сайту




Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Рівне
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :