Центр європейської інформації в м. Рівне

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » В Рівному проведена «Школа Європейської Інтеграції»

В Рівному проведена «Школа Європейської Інтеграції»
dsc08075.jpg (53.33 Kb)25 активістів шкільних Євроклубів, що діють в м. Рівне та Рівненській області пройшли «Школу Європейської Інтеграції», яка відбулася 2-6 березня 2011 р. в навчально-тренінговому центрі
Рівненської Державної Обласної Бібліотеки.

«Школа Європейської Інтеграції» - це цикл навчально-методичних семінарів і тренінгів (3 одноденних семінари, 1 двохденний тренінг), що покликані сприяти покращенню ефективності роботи шкільних європейських клубів Рівненської області.
Учасники пройшли неформальне навчання в інтерактивній формі з наступних тематик:
День перший. Тема семінару: «Євросоюз, євроінтеграція, Євроклуби»
День другий. Тема семінару: «Волонтерство – лідерство – успіх»
День третій. Тема семінару: “Взаємодія з органами влади, бізнесом, НГО та ЗМІ”
День четвертий і п’ятий. Тема тренінгу: «Написання проектів та фандрейзинг»
Крім того на тематику волонтерства була проведена цікава лекція волонтеркою з Латвії, що приїхала в м. Рівне на пів року та активно бере участь в євроклубівському русі.

Навчання відбувалося щоденно з 10:00 по 17:00 з перервами на каву та обід за рахунок організаторів. Крім того організатори покрили кошти проїзду учасників, роздали багато роздаткового матеріалу, а також вручили сертифікати участі, тим учасникам, що відбули всі дні навчання.
Протягом першого дня навчаня учасники складали своє визначення Євросоюзу, шукали спільне та відмінне між Україною та ЄС, дивилися та обговорювали короткі відеоролики про євроінтеграцію, брали участь в дебатах на тему: «Україні варто інтегруватися в Євросоюз», визначали що дає євроклуб, учню, вчителю, батькам та школі, писали в групах сценарії до святкування в травні Дня Європи і т. д.
На другий день учасники семінару з’ясовували з Волонтеркою з Латвії, що таке волонтерство, як воно з’явилося, в чому його ідея, для чого воно існує, як стати волонтером та залучити інших. Учні знайомилися з українськими та закордонними програмами по волонтерству, які дають багато можливостей самореалізації. За допомогою різних методик молодь визначала що є спільного між волонтером, євроклубівцем, лідером та успішною людиною. Визначали рецепти успіху.
В третій день навчань учасники вчились партнерству з владою, бізнесом, громадськими організаціями та засобами масової інформації. Молоді люди намагалися визначити що нам може дати співпраця з кожним із перелічених партнерів, та що ми можемо їм дати взамін. Кожен мав змогу поділитися своїм досвідом у цих питаннях, як виявилося досвіду було дуже мало. Учасники методом мозкового штурму визначали, що таке партнерство. Далі працювали в групах над такими питаннями як: Складові успішного партнерства, як започаткувати партнерство, яким повинен бути ідеальний партнер та з яким партнером не слід співпрацювати.
Далі тренер розповідав і наводив багато прикладів з власного досвіду співпраці, наголошуючи на тому з ким і як потрібно працювати. Учні також писати в групах прес-анонси та прес-релізи. Крім того за допомогою методу «6 капелюшків Де Боне» учні визначали аспекти співпраці євроклубу із владою. Вчилися вирішувати через партнерство проблеми місцевої громади
В останні два дні навчань учасники Школи Європейської Інтеграції вчилися втілювати власні ідеї в життя через написання проектів та залучення коштів. Було сформовано чотири групи по зацікавленнях. Вони вчилися як визначити проблему в проекті, як написати мету і завдання а також скласти робочий план використовуючи схему Ганта. Крім того складали бюджет до своїх проектів, визначали очікуванні результати і вплив проекту, прописували ризики, розглядали моніторинг та оцінку проекту. В результаті тренінгу учні написали 4 проекти: «Чарівне Рівне» присвячений проблемі сміття в нашому місті, «Музика врятує світ» присвячений проведенню вільного часу молоддю Рівного та створення центру для талановитої молоді, «День Європи» святкування дня Європи, а також проект «Спорт для молоді», що стосується відновлення спортивного комплексу в м. Дубно.
Учасники оцінили проведенні навчання, як такі, що відбулися вдало, змістовно, на високому професійному рівні, цікаво, корисно, продумано. Для більшості учасників семінар сподобався логікою побудови та змістовністю, де теоретичні матеріали підкріплювалися практичними заняттями та майстер-класами за допомогою застосованих різноманітних тренінгових методик.

Цитати учасників:
Гребенюк Юля, м. Рівне: «Семінар був вдало проведений та організований, цікавим було більш дізнатись про волонтерство та познайомитись з Євгенією Соловйовою – волонтеркою з Латвії. Крім того, дуже корисним був тренінг з написання проектів та залучення коштів на їх реалізацію. Тепер ми зможемо поширювати ідеї волонтерства та залучати більше людей до євроклубівської діяльності».
Магда Дарія, м. Рівне, Рівненська Українська Гімназія: «Це був дуже хороший та корисний досвід. Для мене було корисно працювати в групах, навчитися робити свій власний проект, нові знайомства, нові знання про Євросоюз. партнерство та волонтерство».


Борисюк Сергій м. Рівне: «Робота семінару повністю задовольнила та дала всі відповіді на питання, що виникали перед ним. Немає сумнівів, що набуті знання та вміння допоможуть у майбутньому і не важливо у якій сфері, тому що це практично скрізь потрібно. Найважливішим для мене, було тренінг з написання проектів, співпраця з з владою та бізнесом. Це були цінні знання та досвід, які я сподіваюсь використати найближчим часом.»

Валько Марина, м. Костопіль, гуманітарна гімназія ім. Т. Шевченка: «Цей семінар був дуже дуже цікавим. Від семінару очікувала зовсім інше. Думала, що буде звичайне навчання, але очікування не співпало, оскільки дуже сподобалася організація семінару, форми проведення навчань, вільне спілкування з учасниками семінару, дружня атмосфера, та цікавий досвід. Мені дуже сподобалося. Сподіваюся потрапити сюди і на наступний рік!».

Головачик Тетяна, м. Рівне, ЗОШ №15: «Семінар був проведений на відмінно. Реальні результати від нього перевершили мої очікування. Прийшовши в свою школу, я обов’язково розповім своїм євроклубівцям про зняння, які я тут здобула. Вся інформація, що я отримала була мені пізнавальною та надзвичайно корисною».

Керівник проекту – Гаюн Тарас зазначив, «Школа Європейської Інтеграції пройшла не гірше ніж в минулому році для вчителів – координаторів Євроклубів. Тішить, що цього разу зібрали активну молодь Рівненщини. Адже молодь стала сьогодні тими хто відчуває на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Саме молоді люди не бачать іншої альтернативи, як інтеграція України до Європейського Союзу. В житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж. Тому важливо не лише володіти інформацією про наших сусідів, аби бути Європейцями. Важливе розуміння європейських цінностей та громадська активність в тому середовищі де ти живеш. Протягом 5-ти днів навчання ми щодня приходили до висновку: ПОЧНИ З СЕБЕ.»
dsc02707.jpg (43.14 Kb)

Організатори:
Рівненська обласна молодіжна громадська організація «Євроклуб»
Регіональний благодійний фонд «Рівне. Європейський вибір»
ВГО "Українська асоціація досліджень європейської спільноти" UECSA
Рівненська державна обласна бібліотека
Центр Європейської Інформації м. Рівне

Захід здійснювався за фінансової підтримки Міжнарожного Фонду «Відродження»в рамках проекту «Крок до Європи – 3 етап»

dsc02728.jpg (50.89 Kb)dsc027.jpg (.6 Kb)dsc02774.jpg (47.83 Kb)dsc02815.jpg (47.06 Kb)dsc08131.jpg (51.98 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1859 | Розміщено: 7 березня 2011


 

Меню сайту
Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Рівне
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :