Центр європейської інформації в м. Рівне

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » «Катинь: болюча рана польської історії»

«Катинь: болюча рана польської історії»
p5160691sm.jpg (26.65 Kb)В рамках Центру Європейської Інформації відбулася зустріч з волонтером із Польщі Юстиною Янч на тему: «Катинь: болюча рана польської історії».
Пані Юстина Янч, вчителька польської мови презентувала художній фільм «Катинь» польського режисера Анджея Вайди. Фільм «Катинь» – це оповідь про польських офіцерів, убитих НКВС у Катині під час Другої світової війни.
В основі фільму - книга Анджея Мулярчика «Post mortem» - Катинська історія. [i][/i]Прем'єра фільму відбулася 17 вересня 2007р. до річниці вторгнення радянських військ до Польщі в 1939 році.
Режисер змалював трагедію жінок, які не знали про цей злочин і з надією чекали на повернення своїх рідних – чоловіків, синів, братів. Цей фільм про незламну боротьбу за пам'ять і правду. Стрічка є дуже особистою для режисера Анджея Вайди, який знайшов прізвище свого батька у катинському списку.
Коментар до фільму супроводжувався мультимедійною презентацією подій початку Другої світової війни, музичними творами, що справили на аудиторію зворушливе враження. Серед опитаних Юстиною Янч польських сімей, є сім’я з Рівного.
Викладач кафедри культурології РДГУ Олександр Крупка розповів присутнім історичні факти про Катинь, яка найбільш відома через масові розстріли інтернованих поляків, здійснених органами НКВС в часи Другої світової війни. 17 вересня 1939 року радянські війська, що вступили на територію Польщі за наказом Сталіна силоміць вивезли польських офіцерів та представників інтелігенції — всього понад 20 тисяч чоловік. Усі вони стали заручниками, спочатку їх мордували у камерах, а потім співробітники НКВС розстріляли їх у катинських лісах.
Розділ: Новини Переглядів: 1224 | Розміщено: 7 квітня 2011


 

Меню сайту
Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Рівне
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :