Центр європейської інформації в м. Рівне

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День Святого Валентина: історія, традиції святкування у різних країнах світу

День Святого Валентина: історія, традиції святкування у різних країнах світу
44716159b.gif (72.53 Kb)

Історія Дня Святого Валентина


День Святого Валентина як свято закоханих наголошується в Європі з ХIII століття. Про життя що дав йому ім'я реального християнина Валентина майже нічого не відомо. До нас дійшли мізерні і суперечливі легенди. Наприклад, розповідають, що Валентин народився в III столітті нашої ери в Римській імперії і був єпископом свого рідного міста Терні. Він надавав юним закоханим особливе розташування: мирив тих, хто посварилися, дарував квіти молодому подружжю. Арешт його був викликаний нібито тим, що римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв солдатам імперських легіонів закохуватися і одружуватися, а Валентин таємно вінчав легіонерів. Коли Валентин сидів в тюрмі, він закохався в сліпу дочку свого наглядача - і зцілив її. Правда, інші легенди говорять, що справа була навпаки: наглядач попросив Валентина вилікувати дочку, а та закохалася в опального священика. Перед стратою він залишив їй прощальну записку і підписався: "Твій Валентин". Звідси і відкритки-"валентинки" (в ході з 1800-х років), і саме свято. Дата страчення Святого Валентина - 14 лютого - співпала з римськими торжествами на честь юнони, богині любові. Цей день в Римі вважали початком весни. Класичною емблемою дня Валентина вважаються червоні троянди, які, згідно античній легенді, з'явилися завдяки грецькій богині любові і краси: Афродіті (у римському варіанті - юнона), поспішаючи до свого полюбленого адоніса, наступила на кущ білих троянд, і її божественна кров пофарбувала їх в червоний колір.

Традиції Дня Святого Валентина


Поступово свято Святого Валентина набувало своїх обрядів і традицій, деякі з них збереглися і до нашого часу. І в кожній країні вони різні. У всіх країнах цього дня було дуже популярне влаштовувати весілля і вінчатися.
Деякі стверджують, що цього дня жінка може підійти до милого нею чоловіка і ввічливо попросити його одружуватися на ній. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкове плаття, а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незамужнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину.
Існує повір'я, по якому перший чоловік, що зустрівся дівчині 14 лютого, повинен бути її Валентином незалежно від його бажання.
Деякі люди вірили, що якщо в день святого Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щиглика - за мільйонера.
Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір, в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме цього дня, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме. Тому вже декілька століть підряд дівчата Європи пишуть свої імена на листочках, складають їх в ящик, а хлопці виймають потім звідти по листочку, вибираючи тим самим собі пару на весь рік.
Америка. На початку минулого століття американці в день Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Достовірно розмах ця традиція придбала після того, як в 1800 р почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і стали видряпувати на цукерочках відповідні святу слова. Потім стали проводити до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові.
У наш час для американок 14 лютого - дійсно доленосна дата. Опинившись з своїм ненаглядним цього дня де-небудь в Атланті або Нью-Йорку, американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Ну а якщо він все-таки відхилив пропозицію, як компенсація можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюрьє), в якому можна почати нове життя з рішучішим чоловіком.
Німеччина. Серйозні німці наполегливо рахують любов чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них перш за все покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Отже, якщо 14 лютого в Німеччині ви наткнетеся на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кулями, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня.
Франція. У пристрасних і велелюбних французів ж в день Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як любовні послання-чотиривірша.
Польща. Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познанськую метрополію, де по повір'ю, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Італія. Безтурботні італійці відзначають День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм боргом дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. У Італії цей день так і називається - "солодкий".
Данія. У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.
Японія. У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася не просто так, а з подачі однієї крупної фірми по виробництву шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці цього дня влаштовують змагання на найгучніше визнання в любові. Той, хто гучніше всіх заявив про свої відчуття в мікрофон, отримує приз. Природно, всі подарунки чоловікам і дістаються.
Саудівська Аравія. Але є в світі деякі країни, які особливо відрізнилися в святкуванні Дня Святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято. офіційно заборонене, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху (!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розуми підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в день всіх Закоханих червоними трояндами. Так нам з вами дуже повезло, що ми не живемо в Саудівській Аравії і можемо привітати своїх близьких і повеселитися цього дня від душі!
Ямайка. Зате найбурхливіші святкування проходять вже декілька років на Ямайці. Зокрема, минулого року на модному тутешньому курорті "Гедонізм-ІІ" було проведено декілька . "голих весіллів": пари стояли під вінцем і обмінювалися кільцями "в чому мати народила".
Розділ: Новини Переглядів: 2770 | Розміщено: 8 лютого 2011


 

Меню сайту
Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Рівне
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :